TDK Corporation CGJ4J3X7T2D104K125AA
CGJ4J3X7T2D104K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J3X7T2D104K125AA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 200V X7T 0805
Datasheet Download
CGJ4J3X7T2D104K125AA.pdf
Availability of CGJ4J3X7T2D104K125AA
QUANTITY
CGJ4J3X7T2D104K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J3X7T2D104K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J3X7T2D104K125AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4J3X7T2D104K125AA
Related LinksCGJ4J3X7T2, CGJ4J3X7T2D104K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4J3X7T2D104K125AA Details Description
Related parts for CGJ4J3X7T2D104K125AA
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER SAW 868.3MHZ SMD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 2048RES 2M datasheet.pdf
OSC VCXO 42.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE 3POS SOCKET STR-OPEN 15M datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf