TDK Corporation CGJ5C4C0G2H221J060AA
CGJ5C4C0G2H221J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5C4C0G2H221J060AA
Brief Description
CAP CER 220PF 500V C0G 1206
Datasheet Download
CGJ5C4C0G2H221J060AA.pdf
Availability of CGJ5C4C0G2H221J060AA
QUANTITY
CGJ5C4C0G2H221J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5C4C0G2H221J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5C4C0G2H221J060AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5C4C0G2H221J060AA
Related LinksCGJ5C4C0G2, CGJ5C4C0G2H221J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5C4C0G2H221J060AA Details Description
Related parts for CGJ5C4C0G2H221J060AA
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
ELBOW WIREWAY 22.5DEG 2.5X2.5" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/16-48" GREEN datasheet.pdf
RES 1.5K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf