TDK Corporation CGJ5C4C0G2H391J060AA
CGJ5C4C0G2H391J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5C4C0G2H391J060AA
Brief Description
CAP CER 390PF 500V C0G 1206
Datasheet Download
CGJ5C4C0G2H391J060AA.pdf
Availability of CGJ5C4C0G2H391J060AA
QUANTITY
CGJ5C4C0G2H391J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5C4C0G2H391J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5C4C0G2H391J060AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5C4C0G2H391J060AA
Related LinksCGJ5C4C0G2, CGJ5C4C0G2H391J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5C4C0G2H391J060AA Details Description
Related parts for CGJ5C4C0G2H391J060AA
CONN PC PIN CIRC 0.125DIA SILVER datasheet.pdf
IC CABLE EQUALIZER 16SOIC datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8DIP datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 75K OHM 5% AXL datasheet.pdf
BOARD DEMO AS5306 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
BULLET ADAP SMP PLG-PLG 5.94MM datasheet.pdf
OSC XO 2.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN 96POS DIN HOOD datasheet.pdf