TDK Corporation CGJ6M2X7R2A105K200AA
CGJ6M2X7R2A105K200AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ6M2X7R2A105K200AA
Brief Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
CGJ6M2X7R2A105K200AA.pdf
Availability of CGJ6M2X7R2A105K200AA
QUANTITY
CGJ6M2X7R2A105K200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ6M2X7R2A105K200AA
Internal Part NumberEIS-CGJ6M2X7R2A105K200AA
Featured ProductCGJ Series
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ6M2X7R2A105K200AA
Related LinksCGJ6M2X7R2, CGJ6M2X7R2A105K200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ6M2X7R2A105K200AA Details Description
Related parts for CGJ6M2X7R2A105K200AA
CONN SPAD FLG 14-16 AWG #6 P-G datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 22GB datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 1E 5.5KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.480" 3MM 2LD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM datasheet.pdf
CABLE CLAMP NAT 1.55" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 2W datasheet.pdf
S20 BLK PULL TIGHT SEAL 6" SEQ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 310VAC AXIA datasheet.pdf