Luminus Devices Inc. CHM-22-65-80-36-AC00-F2-5
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-5
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-5.pdf
Availability of CHM-22-65-80-36-AC00-F2-5
QUANTITY
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-65-80-36-AC00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CHM-22-65-80-36-AC00-F2-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-22
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test8150 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test121 lm/W
Current - Max3.8A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.80mm L x 22.80mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter