Luminus Devices Inc. CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3
Datasheet Download
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test550 lm (Typ)
Current - Test160mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test98 lm/W
Current - Max320mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3
Related LinksCHM-6-35-90-, CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-6-35-90-36-AA00-F2-3
IDC CABLE- ASC40G/ AE40M / X datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 240 OHM 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 110MA 520 MOHM datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.4"L X 2.44"W datasheet.pdf
CUT-OFF INSERT datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf