Luminus Devices Inc. CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3
Datasheet Download
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3.pdf
Availability of CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3
QUANTITY
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test710 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3
Related LinksCHM-6-65-80-, CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-6-65-80-18-AA00-F2-3
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR PREC 28VFQFPN datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 200A SIZE2 datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf