Luminus Devices Inc. CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5
Datasheet Download
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5.pdf
Availability of CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5
QUANTITY
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test710 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5
Related LinksCHM-6-65-80-, CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5 Details Description
Related parts for CHM-6-65-80-18-AA00-F2-5
TERM BLK RAIL MNT PLUG-IN 24POS datasheet.pdf
IC COMPARATOR DIFF DUAL 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
FL MGUARD RS4000 TX/TX VPN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
MOD IR RCVR 33KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf