Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH03Q4N3SNC
CIH03Q4N3SNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH03Q4N3SNC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.3NH 260MA 380 MOHM
Datasheet Download
CIH03Q4N3SNC.pdf
Availability of CIH03Q4N3SNC
QUANTITY
CIH03Q4N3SNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH03Q4N3SNC
Internal Part NumberEIS-CIH03Q4N3SNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCIH and CIG Series Chip Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCIH03Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance4.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)380 mOhm Max
Q @ Freq13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH03Q4N3SNC
Related LinksCIH03Q, CIH03Q4N3SNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH03Q4N3SNC Details Description
Related parts for CIH03Q4N3SNC
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE CARD DUAL .8MM 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 1MM datasheet.pdf
RES SMD 17.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 108MHZ SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf