Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH03T2N2SNC
CIH03T2N2SNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH03T2N2SNC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 200MA 220 MOHM
Datasheet Download
CIH03T2N2SNC.pdf
Availability of CIH03T2N2SNC
QUANTITY
CIH03T2N2SNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH03T2N2SNC
Internal Part NumberEIS-CIH03T2N2SNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCIH and CIG Series Chip Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCIH03T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance2.2nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant8.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH03T2N2SNC
Related LinksCIH03T, CIH03T2N2SNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH03T2N2SNC Details Description
Related parts for CIH03T2N2SNC
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro AB 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SILICONE CHEM ETCH FLEX HEATER datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SMT datasheet.pdf
CONN R/A RCPT 4SKT PCB datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 3 FOOT GR datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 12V 52A 6PICOSTAR datasheet.pdf