Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIM05J182NC
CIM05J182NC picture photo
Mfg. Part Number
CIM05J182NC
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 1800 OHM 200MA 0402
Datasheet Download
CIM05J182NC.pdf
Availability of CIM05J182NC
QUANTITY
CIM05J182NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIM05J182NC
Internal Part NumberEIS-CIM05J182NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Beads
Featured ProductCIB and CIM Series Chip Beads
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIM05
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency1.8 kOhm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIM05J182NC
Related LinksCIM05, CIM05J182NC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIM05J182NC Details Description
Related parts for CIM05J182NC
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB datasheet.pdf
FIXED IND 3MH 38MA 31.53 OHM SMD datasheet.pdf
IC OFFLINE SW 39W 58W 12ESOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 55POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf