Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIM21J600NE
CIM21J600NE picture photo
Mfg. Part Number
CIM21J600NE
Brief Description
FERRITE CHIP 60 OHM 900MA 0805
Datasheet Download
CIM21J600NE.pdf
Availability of CIM21J600NE
QUANTITY
CIM21J600NE Order Process
Ship out your order
Specifications of CIM21J600NE
Internal Part NumberEIS-CIM21J600NE
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIM21
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating900mA
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIM21J600NE
Related LinksCIM21, CIM21J600NE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIM21J600NE Details Description
Related parts for CIM21J600NE
RES 12 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 8POS SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 DIGITAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 820 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE SKT datasheet.pdf