ITT Cannon, LLC CIR06-28-16P-F80-T89-VO
CIR06-28-16P-F80-T89-VO picture photo
Mfg. Part Number
CIR06-28-16P-F80-T89-VO
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CIR 20C 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
CIR06-28-16P-F80-T89-VO.pdf
Availability of CIR06-28-16P-F80-T89-VO
QUANTITY
CIR06-28-16P-F80-T89-VO Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06-28-16P-F80-T89-VO
Internal Part NumberEIS-CIR06-28-16P-F80-T89-VO
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06-28-16P-F80-T89-VO
Related LinksCIR06-28-16, CIR06-28-16P-F80-T89-VO Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06-28-16P-F80-T89-VO Details Description
Related parts for CIR06-28-16P-F80-T89-VO
IDC CABLE - MPK64K/MC64F/MPK64K datasheet.pdf
IC REG BUCK 5BIT 2PHASE 16-SOIC datasheet.pdf
DEKAFIX FWZ 6 MARKED 41-50 50/CD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 150V 0605 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 5V datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf