ITT Cannon, LLC CIR06-28-16PX-F80-T89-VO
CIR06-28-16PX-F80-T89-VO picture photo
Mfg. Part Number
CIR06-28-16PX-F80-T89-VO
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CIR 20C 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
CIR06-28-16PX-F80-T89-VO.pdf
Availability of CIR06-28-16PX-F80-T89-VO
QUANTITY
CIR06-28-16PX-F80-T89-VO Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06-28-16PX-F80-T89-VO
Internal Part NumberEIS-CIR06-28-16PX-F80-T89-VO
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06-28-16PX-F80-T89-VO
Related LinksCIR06-28-16P, CIR06-28-16PX-F80-T89-VO Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06-28-16PX-F80-T89-VO Details Description
Related parts for CIR06-28-16PX-F80-T89-VO
IC OTP 512KBIT 45NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 OLIV datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP8T datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf