ITT Cannon, LLC CIR06AF-28-21PZ-F80-15
CIR06AF-28-21PZ-F80-15 picture photo
Mfg. Part Number
CIR06AF-28-21PZ-F80-15
Brief Description
CONN PLUG 37POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
CIR06AF-28-21PZ-F80-15.pdf
Availability of CIR06AF-28-21PZ-F80-15
QUANTITY
CIR06AF-28-21PZ-F80-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06AF-28-21PZ-F80-15
Internal Part NumberEIS-CIR06AF-28-21PZ-F80-15
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions37
Shell Size - Insert28-21
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06AF-28-21PZ-F80-15
Related LinksCIR06AF-28-, CIR06AF-28-21PZ-F80-15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06AF-28-21PZ-F80-15 Details Description
Related parts for CIR06AF-28-21PZ-F80-15
IC REG BUCK 15V 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 57.6KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 46POS .23M datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H R/A datasheet.pdf
CARD GUIDE 5.86" RED datasheet.pdf