ITT Cannon, LLC CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622
CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622 picture photo
Mfg. Part Number
CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CIR 25C 25#12 (6#2.5MM) SKT
Datasheet Download
CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622.pdf
Availability of CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622
QUANTITY
CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622
Internal Part NumberEIS-CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622
Related LinksCIR06LCFZ-32, CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622 Details Description
Related parts for CIR06LCFZ-32A-25S-F80-622
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 71.5OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH DIP 4POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC LNA GPS/GNSS 4WLP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 10% 1411 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf