Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIS41P600NE
CIS41P600NE picture photo
Mfg. Part Number
CIS41P600NE
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 60 OHM 6000MA 1806
Datasheet Download
CIS41P600NE.pdf
Availability of CIS41P600NE
QUANTITY
CIS41P600NE Order Process
Ship out your order
Specifications of CIS41P600NE
Internal Part NumberEIS-CIS41P600NE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Beads
Featured ProductCIB and CIM Series Chip Beads
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIS
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating6A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1806 (4516 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.071" (1.80mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIS41P600NE
Related LinksCIS41, CIS41P600NE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIS41P600NE Details Description
Related parts for CIS41P600NE
RES 2.7K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CAT5 SFTP PATCH RED 10M datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 12V datasheet.pdf
SIDAC SYM 4CHP 150V 400A MS013 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 100 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1/2"X 36YD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.9A DPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ PCIE SMD datasheet.pdf