TDK Corporation CK45-B3AD392KYNN
CK45-B3AD392KYNN picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3AD392KYNN
Brief Description
CAP CER 3900PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3AD392KYNN.pdf
Availability of CK45-B3AD392KYNN
QUANTITY
CK45-B3AD392KYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3AD392KYNN
Internal Part NumberEIS-CK45-B3AD392KYNN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3AD392KYNN
Related LinksCK45-B3A, CK45-B3AD392KYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3AD392KYNN Details Description
Related parts for CK45-B3AD392KYNN
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .402" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 13A TO-220FP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf