TDK Corporation CK45-B3DD471KYNR
CK45-B3DD471KYNR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3DD471KYNR
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3DD471KYNR.pdf
Availability of CK45-B3DD471KYNR
QUANTITY
CK45-B3DD471KYNR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3DD471KYNR
Internal Part NumberEIS-CK45-B3DD471KYNR
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3DD471KYNR
Related LinksCK45-B3D, CK45-B3DD471KYNR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3DD471KYNR Details Description
Related parts for CK45-B3DD471KYNR
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 42A 8POWERFLAT datasheet.pdf