TDK Corporation CK45-B3FD152KYNNA
CK45-B3FD152KYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD152KYNNA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD152KYNNA.pdf
Availability of CK45-B3FD152KYNNA
QUANTITY
CK45-B3FD152KYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD152KYNNA
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD152KYNNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.410" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD152KYNNA
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD152KYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD152KYNNA Details Description
Related parts for CK45-B3FD152KYNNA
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 13 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC FPSLIC 40KGATE 25MHZ 256CABGA datasheet.pdf
TRIMMER 4.7K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-23 datasheet.pdf
RES 388K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HOUSING 50POS 1.27MM datasheet.pdf