TDK Corporation CK45-B3FD182KYNR
CK45-B3FD182KYNR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD182KYNR
Brief Description
CAP CER 1800PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD182KYNR.pdf
Availability of CK45-B3FD182KYNR
QUANTITY
CK45-B3FD182KYNR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD182KYNR
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD182KYNR
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD182KYNR
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD182KYNR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD182KYNR Details Description
Related parts for CK45-B3FD182KYNR
IC MPU Z180 10MHZ 64DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 29.09VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.4A 8VSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TBF 2C 2#16S PIN BULKHEAD RCPT datasheet.pdf
RES 0.025 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
LED IND 8MM YLW 24VDC 38-56MA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 1606 datasheet.pdf