TDK Corporation CK45-R3DD182K-NR
CK45-R3DD182K-NR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD182K-NR
Brief Description
CAP CER 1800PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD182K-NR.pdf
Availability of CK45-R3DD182K-NR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-R3DD182K-NR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD182K-NR
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD182K-NR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD182K-NR
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD182K-NR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD182K-NR Details Description
Related parts for CK45-R3DD182K-NR
IDC CABLE - CSC50S/AE50M/CPC50S datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN HDR 96POS DUAL R/A datasheet.pdf