TDK Corporation CK45-R3DD221K-NRA
CK45-R3DD221K-NRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD221K-NRA
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD221K-NRA.pdf
Availability of CK45-R3DD221K-NRA
QUANTITY
CK45-R3DD221K-NRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD221K-NRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD221K-NRA
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD221K-NRA
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD221K-NRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD221K-NRA Details Description
Related parts for CK45-R3DD221K-NRA
IC CLK BUFFER 1:4 3.5GHZ 16MLF datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 80POS datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 8SKT CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLUG 10ROW 200POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf