TDK Corporation CK45-R3DD471K-NR
CK45-R3DD471K-NR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3DD471K-NR
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3DD471K-NR.pdf
Availability of CK45-R3DD471K-NR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-R3DD471K-NR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3DD471K-NR
Internal Part NumberEIS-CK45-R3DD471K-NR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3DD471K-NR
Related LinksCK45-R3D, CK45-R3DD471K-NR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3DD471K-NR Details Description
Related parts for CK45-R3DD471K-NR
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 16DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10MLF datasheet.pdf
NYLON 11 COATED STEEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
IC L-I PROTECTOR CIRCUIT 16SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 100POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
RES 13.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 10W datasheet.pdf
DSUB 44 F CRIMP G50 GOLD datasheet.pdf