TDK Corporation CKCL22C0G1H101K085AA
CKCL22C0G1H101K085AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCL22C0G1H101K085AA
Brief Description
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CKCL22C0G1H101K085AA.pdf
Availability of CKCL22C0G1H101K085AA
QUANTITY
CKCL22C0G1H101K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCL22C0G1H101K085AA
Internal Part NumberEIS-CKCL22C0G1H101K085AA
Standard Package4,000
SeriesCKC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCL22C0G1H101K085AA
Related LinksCKCL22C0G1, CKCL22C0G1H101K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCL22C0G1H101K085AA Details Description
Related parts for CKCL22C0G1H101K085AA
PHOTOINTERRUPTER REFLEC 7MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS W/OUT POL PEG datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 8TDFN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
M805 12C 12#12 PIN PLUG OM datasheet.pdf
CAP 22 UF 20% 16 V datasheet.pdf