TDK Corporation CKCL22C0G1H151K085AA
CKCL22C0G1H151K085AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCL22C0G1H151K085AA
Brief Description
CAP ARRAY 150PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CKCL22C0G1H151K085AA.pdf
Availability of CKCL22C0G1H151K085AA
QUANTITY
CKCL22C0G1H151K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCL22C0G1H151K085AA
Internal Part NumberEIS-CKCL22C0G1H151K085AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package4,000
SeriesCKC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCL22C0G1H151K085AA
Related LinksCKCL22C0G1, CKCL22C0G1H151K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCL22C0G1H151K085AA Details Description
Related parts for CKCL22C0G1H151K085AA
TOOL CRIMP SPLICE 8AWG datasheet.pdf
Crystal 4.194304MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf