TDK Corporation CKCL44C0G1H220K085AA
CKCL44C0G1H220K085AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCL44C0G1H220K085AA
Brief Description
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CKCL44C0G1H220K085AA.pdf
Availability of CKCL44C0G1H220K085AA
QUANTITY
CKCL44C0G1H220K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCL44C0G1H220K085AA
Internal Part NumberEIS-CKCL44C0G1H220K085AA
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
SeriesCKC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCL44C0G1H220K085AA
Related LinksCKCL44C0G1, CKCL44C0G1H220K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCL44C0G1H220K085AA Details Description
Related parts for CKCL44C0G1H220K085AA
CONN SOCKET PLCC 44POS TIN-LEAD datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 480MA 432 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3A 67.5 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf