TDK Corporation CKG57KX7T2W105K335JJ
CKG57KX7T2W105K335JJ picture photo
Mfg. Part Number
CKG57KX7T2W105K335JJ
Brief Description
CAP CER 1UF 450V X7T SMD
Datasheet Download
CKG57KX7T2W105K335JJ.pdf
Availability of CKG57KX7T2W105K335JJ
QUANTITY
CKG57KX7T2W105K335JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57KX7T2W105K335JJ
Internal Part NumberEIS-CKG57KX7T2W105K335JJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
RatingsAEC-Q200
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL
Lead StyleL-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57KX7T2W105K335JJ
Related LinksCKG57KX7T2, CKG57KX7T2W105K335JJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57KX7T2W105K335JJ Details Description
Related parts for CKG57KX7T2W105K335JJ
IDC CABLE - MKS50K/MC50G/MCG50K datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
TERM SOLDER PIN .250" .051"L datasheet.pdf
IC DSP 144-LQFP datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CBL 39POS 0.5MM JMPR TYPE D 6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 1000MA 0805 datasheet.pdf
TG2030 SHEET 100X100X1MM datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf