TDK Corporation CKG57NX7S1H226M500JH
CKG57NX7S1H226M500JH picture photo
Mfg. Part Number
CKG57NX7S1H226M500JH
Brief Description
CAP CER 22UF 50V X7S SMD
Datasheet Download
CKG57NX7S1H226M500JH.pdf
Availability of CKG57NX7S1H226M500JH
QUANTITY
CKG57NX7S1H226M500JH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG57NX7S1H226M500JH
Internal Part NumberEIS-CKG57NX7S1H226M500JH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseStacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG57NX7S1H226M500JH
Related LinksCKG57NX7S1, CKG57NX7S1H226M500JH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG57NX7S1H226M500JH Details Description
Related parts for CKG57NX7S1H226M500JH
RELAY SSR AC OUT 3A 120VAC SIP datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL WHT .36X.94" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS SCKT,RA-WIRE 1.5M datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
LINE CARD LCAS 1CHIPLE 32QFN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.7V 4-USP datasheet.pdf