NKK Switches CKL12BTW01-015
CKL12BTW01-015 picture photo
Mfg. Part Number
CKL12BTW01-015
Brief Description
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 015
Datasheet Download
CKL12BTW01-015.pdf
Availability of CKL12BTW01-015
QUANTITY
CKL12BTW01-015 Order Process
Ship out your order
Specifications of CKL12BTW01-015
Internal Part NumberEIS-CKL12BTW01-015
Contact TimingNon-Shorting (BBM)
Current Rating3A (AC)
Termination StyleSolder Lug
Panel Cutout DimensionsCircular - 19.00mm Dia
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Depth Behind Flange34.60mm
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKL12BTW01-015
Related LinksCKL12BT, CKL12BTW01-015 Datasheet, NKK Switches Distributor
CKL12BTW01-015 Details Description
Related parts for CKL12BTW01-015
IC ADC 12-BIT 250KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 50 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 15POS datasheet.pdf
CONN HOUSING XMA 4POS RED datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/20/180 3.5 BK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC SO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf