Intematix Corporation CL-840-S40-PC
CL-840-S40-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-840-S40-PC
Brief Description
CHROMALIT SQUARE 80CRI 40X40MM
Datasheet Download
CL-840-S40-PC.pdf
Availability of CL-840-S40-PC
QUANTITY
CL-840-S40-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-840-S40-PC
Internal Part NumberEIS-CL-840-S40-PC
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Square
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeSquare with Flat Top, 40mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)4000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)215
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-840-S40-PC
Related LinksCL-840, CL-840-S40-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-840-S40-PC Details Description
Related parts for CL-840-S40-PC
RES SMD 255K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf