Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03A153KQ3NNNC
CL03A153KQ3NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03A153KQ3NNNC
Brief Description
CAP CER 0.015UF 6.3V X5R 0201
Datasheet Download
CL03A153KQ3NNNC.pdf
Availability of CL03A153KQ3NNNC
QUANTITY
CL03A153KQ3NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03A153KQ3NNNC
Internal Part NumberEIS-CL03A153KQ3NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03A153KQ3NNNC
Related LinksCL03A15, CL03A153KQ3NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03A153KQ3NNNC Details Description
Related parts for CL03A153KQ3NNNC
CONN SCSI .085" FEMALE PNL 14POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 90V 0.01A TO92-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 45V 4A TO225 datasheet.pdf
HDR RA DR .100 DP datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf