Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ90AB
D38999/20JJ90AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ90AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 46C MIXED PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20JJ90AB.pdf
Availability of D38999/20JJ90AB
QUANTITY
D38999/20JJ90AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ90AB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ90AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ90AB
Related LinksD38999/, D38999/20JJ90AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ90AB Details Description
Related parts for D38999/20JJ90AB
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 22POS 2.54MM datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 16-SO datasheet.pdf
BU-KONT EDS0,63X1,5 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT BIPOLAR SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 1.6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 17POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC datasheet.pdf