Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C030BA3GNNC
CL03C030BA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C030BA3GNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C030BA3GNNC.pdf
Availability of CL03C030BA3GNNC
QUANTITY
CL03C030BA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C030BA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C030BA3GNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C030BA3GNNC
Related LinksCL03C03, CL03C030BA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C030BA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C030BA3GNNC
CAP CER 0.33UF 4V X7S 0306 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 DUAL 20-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 70MA 8DSO datasheet.pdf
RES 400M OHM 2W 1% RADIAL datasheet.pdf
FIREFLEX FIBERGLASS 3" RED 25' datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf