Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C6R2BA3GNNC
CL03C6R2BA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C6R2BA3GNNC
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C6R2BA3GNNC.pdf
Availability of CL03C6R2BA3GNNC
QUANTITY
CL03C6R2BA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C6R2BA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C6R2BA3GNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C6R2BA3GNNC
Related LinksCL03C6R, CL03C6R2BA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C6R2BA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C6R2BA3GNNC
RELAY SOFTSTART 240V 50A AC OUT datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 14DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 150A DO205AA datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28SOJ datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 20A 8OUT 6'CR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XTE 465NM ROY BLUE 500MW SMD datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W NPN NO 2M datasheet.pdf
CAP FILM 150 PF 2.5% 100VDC AXIA datasheet.pdf