Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05B333KO5NNND
CL05B333KO5NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL05B333KO5NNND
Brief Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402
Datasheet Download
CL05B333KO5NNND.pdf
Availability of CL05B333KO5NNND
QUANTITY
CL05B333KO5NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05B333KO5NNND
Internal Part NumberEIS-CL05B333KO5NNND
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05B333KO5NNND
Related LinksCL05B33, CL05B333KO5NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05B333KO5NNND Details Description
Related parts for CL05B333KO5NNND
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf