Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05C331JB5NNND
CL05C331JB5NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL05C331JB5NNND
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
CL05C331JB5NNND.pdf
Availability of CL05C331JB5NNND
QUANTITY
CL05C331JB5NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05C331JB5NNND
Internal Part NumberEIS-CL05C331JB5NNND
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05C331JB5NNND
Related LinksCL05C33, CL05C331JB5NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05C331JB5NNND Details Description
Related parts for CL05C331JB5NNND
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.7A TO277A datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 430MA 220 MOHM datasheet.pdf