Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B152KB8NNWC
CL10B152KB8NNWC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B152KB8NNWC
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B152KB8NNWC.pdf
Availability of CL10B152KB8NNWC
QUANTITY
CL10B152KB8NNWC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B152KB8NNWC
Internal Part NumberEIS-CL10B152KB8NNWC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B152KB8NNWC
Related LinksCL10B15, CL10B152KB8NNWC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B152KB8NNWC Details Description
Related parts for CL10B152KB8NNWC
IDC CABLE - HKC50H/AE50M/HPK50H datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TOOL CRIMP HEAD PNEUMATIC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP POLY 820UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf