Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C2R7BB8NNND
CL10C2R7BB8NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL10C2R7BB8NNND
Brief Description
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C2R7BB8NNND.pdf
Availability of CL10C2R7BB8NNND
QUANTITY
CL10C2R7BB8NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C2R7BB8NNND
Internal Part NumberEIS-CL10C2R7BB8NNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C2R7BB8NNND
Related LinksCL10C2R, CL10C2R7BB8NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C2R7BB8NNND Details Description
Related parts for CL10C2R7BB8NNND
IC SRAM 256KBIT 70NS 28DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
INTELLIGENT DISP 4CHAR 5X7 RED datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 5POS W/SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
EVAL BD PI3303-20 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf