Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C390JB8NNNC
CL10C390JB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C390JB8NNNC
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C390JB8NNNC.pdf
Availability of CL10C390JB8NNNC
QUANTITY
CL10C390JB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C390JB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C390JB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C390JB8NNNC
Related LinksCL10C39, CL10C390JB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C390JB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C390JB8NNNC
IC AMP HBT 5000MHZ SOT-89 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 16-QFN datasheet.pdf
IC FPGA 168 I/O 196CQFP datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM C 24V datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
4R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf