Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C3R6BB8NNNC
CL10C3R6BB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C3R6BB8NNNC
Brief Description
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C3R6BB8NNNC.pdf
Availability of CL10C3R6BB8NNNC
QUANTITY
CL10C3R6BB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C3R6BB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C3R6BB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C3R6BB8NNNC
Related LinksCL10C3R, CL10C3R6BB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C3R6BB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C3R6BB8NNNC
BOX ALUM UNPAINTED 4.71"LX3.7"W datasheet.pdf
IC THERMOELEC COOLER CNTRLR32QFN datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL R/A 15GOLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 1.4MM datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7328 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
PUSH MOUNT .34-.36 8.8MM - datasheet.pdf
MPDM+ 16GB MLC datasheet.pdf
10UF 16V 4X7 85C RAD datasheet.pdf