Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C820JB8NNND
CL10C820JB8NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL10C820JB8NNND
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C820JB8NNND.pdf
Availability of CL10C820JB8NNND
QUANTITY
CL10C820JB8NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C820JB8NNND
Internal Part NumberEIS-CL10C820JB8NNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C820JB8NNND
Related LinksCL10C82, CL10C820JB8NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C820JB8NNND Details Description
Related parts for CL10C820JB8NNND
CONN CARDEDGE 36POS .156 X .200 datasheet.pdf
IC INVERTER UHS SCHMITT SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.8A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
D-356-10 RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4A 30 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO213AB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 45W datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf