Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A106KQFNNNF
CL21A106KQFNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL21A106KQFNNNF
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A106KQFNNNF.pdf
Availability of CL21A106KQFNNNF
QUANTITY
CL21A106KQFNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A106KQFNNNF
Internal Part NumberEIS-CL21A106KQFNNNF
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A106KQFNNNF
Related LinksCL21A10, CL21A106KQFNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A106KQFNNNF Details Description
Related parts for CL21A106KQFNNNF
CONN RECEPT 17POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 32POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 32V datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 5.63UH N30 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM W/LATCH 26POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.75A 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf