Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B225KPFNNNE
CL21B225KPFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21B225KPFNNNE
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B225KPFNNNE.pdf
Availability of CL21B225KPFNNNE
QUANTITY
CL21B225KPFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B225KPFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21B225KPFNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B225KPFNNNE
Related LinksCL21B22, CL21B225KPFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B225KPFNNNE Details Description
Related parts for CL21B225KPFNNNE
VARISTOR 135V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 80MSPS 40QFN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
SR-SMD 4.50/05/90 AU BK RL datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf