Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C5R6CBANNNC
CL21C5R6CBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C5R6CBANNNC
Brief Description
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C5R6CBANNNC.pdf
Availability of CL21C5R6CBANNNC
QUANTITY
CL21C5R6CBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C5R6CBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C5R6CBANNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C5R6CBANNNC
Related LinksCL21C5R, CL21C5R6CBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C5R6CBANNNC Details Description
Related parts for CL21C5R6CBANNNC
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" WW datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8MSOP datasheet.pdf
IC RTC BINARY CNT I2C 8-USOP datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
ATTENUATOR 9DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FERRITE TOROID CORE EMI 10.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf