Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C681JCCNNNC
CL21C681JCCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C681JCCNNNC
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C681JCCNNNC.pdf
Availability of CL21C681JCCNNNC
QUANTITY
CL21C681JCCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C681JCCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C681JCCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C681JCCNNNC
Related LinksCL21C68, CL21C681JCCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C681JCCNNNC Details Description
Related parts for CL21C681JCCNNNC
CONN HEADER .100 DUAL STR 4POS datasheet.pdf
FUSE MOD 1000A 1000V BLADE datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
LED BASED BA15D TOWER WHT 230VAC datasheet.pdf
RES 14.9 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 4.4A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
LED COB CXB1512 5000K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf