Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C820JBANNNC
CL21C820JBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C820JBANNNC
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C820JBANNNC.pdf
Availability of CL21C820JBANNNC
QUANTITY
CL21C820JBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C820JBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C820JBANNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C820JBANNNC
Related LinksCL21C82, CL21C820JBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C820JBANNNC Details Description
Related parts for CL21C820JBANNNC
IC 8MHZ Z8500 CMOS SCC 44-PLCC datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 15V 2005 datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES 350 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf