| Internal Part Number | EIS-CL240D10RC | |
| Other Related Documents | Declaration of Conformity | |
| 3D Model | CL Series, IP20.satCL Series, IP20.dwgCL Series, IP20.stp | |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) | |
| Output Type | AC | |
| On-State Resistance | - | |
| Load Current | 10A | |
| Voltage - Input | 3 ~ 32VDC | |
| Voltage - Load | 24 ~ 280 V | |