Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B222KIFNNNE
CL31B222KIFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B222KIFNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206
Datasheet Download
CL31B222KIFNNNE.pdf
Availability of CL31B222KIFNNNE
QUANTITY
CL31B222KIFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B222KIFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31B222KIFNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B222KIFNNNE
Related LinksCL31B22, CL31B222KIFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B222KIFNNNE Details Description
Related parts for CL31B222KIFNNNE
CAP ALUM 27UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
FUSE 4A 600V TLAG UL CSA datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/SC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 300MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
AIRMAX VS2 VH 3P 6COL datasheet.pdf
RELAY SSR 660VAC/125A DC datasheet.pdf