Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B226KQHNNWE
CL31B226KQHNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B226KQHNNWE
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B226KQHNNWE.pdf
Availability of CL31B226KQHNNWE
QUANTITY
CL31B226KQHNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B226KQHNNWE
Internal Part NumberEIS-CL31B226KQHNNWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B226KQHNNWE
Related LinksCL31B22, CL31B226KQHNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B226KQHNNWE Details Description
Related parts for CL31B226KQHNNWE
TRANS PNP 60V 1A SOT89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 195A datasheet.pdf
DDR3 204P 5.2H RVS B-L076 datasheet.pdf
C/A FO LC SEC SC BLUE 62.5 15M datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf